Każdego dnia jesteśmy narażenie na infekcję bakteryjną czy grzybiczą, nawet wtedy, gdy przestrzegamy higieny i dbamy o siebie. Najczęściej w takich sytuacjach udajemy się do lekarza, aby za chwilę wykupić antybiotyk, który ma nam szybko i skutecznie pomóc. Czy warto wydawać pieniądze na środki, w których składzie jest mnóstwo szkodliwych i sztucznych składników?

Antybiotykoterapia dla każdego organizmu jest obciążeniem, dlatego jeśli nie mamy nasilonych objawów warto spróbować naturalnych metod walki z bakteriami, infekcjami, wirusami i grzybami. Wówczas z pomocą przychodzi ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk.

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości

Ekstrakt z pestek grejpfruta to znany od dziesięcioleci, skuteczny sposób do walki z sezonowymi infekcjami i wirusami. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwpasożytnicze znalazły uznanie wśród osób cierpiących na przewlekły trądzik lub tych, które borykają się z zaparciami. Ekstrakt z pestek grejpfruta naturalny antybiotyk to tani i skuteczny lek, oparty wyłącznie na naturalnych składnikach pochodzących wyłącznie z grejpfruta. Zawiera antyoksydanty i przeciwutleniacze. Jest bogatym źródłem witaminy C oraz dostarcza takich ważnych dla naszego organizmu tokoferoli.

Kiedy stosować wyciąg z pestek grejpfruta?

Ekstrakt z grejpfruta stosujemy przy nienasilonych jeszcze objawach chorobowych kilka razy dziennie (doustnie lub miejscowo). Najczęściej jest on stosowany przy zaparciach, trądziku, pasożytach, grzybicy paznokci oraz miejsc intymnych, a nawet w walce ze zbędnymi kilogramami.

Wyciąg z pestek grejpfruta właściwości niepożądane

Jak każdy lek (czy to konwencjonalny czy niekonwencjonalny) wyciąg z pestek grejpfruta może wywołać reakcje alergiczne (zwłaszcza u osób, które mają uczulenie na cytrusy). Ponadto nie powinien być stosowany bez ograniczeń przez osoby po przeszczepach, które przyjmują leki immunosupresyjne oraz rozrzedzające krew. Nie jest również wskazany dla osób z nadciśnieniem.

Dużą zaletą wyciągu z grejpfruta jest fakt, że można go podawać dzieciom chroniąc je tym samym przed szkodliwym działaniem antybiotykoterapii, która tak chętnie jest wdrażana każdorazowo przez lekarzy różnych specjalności.