Branża kosmetologiczna rozwija się w zawrotnym tempie. W ostatnich kilku dekadach powstało szereg rozwiązań technologicznych, które jeszcze do niedawna nikomu się nie śniły. Kobiety i mężczyźni mogą korzystać z zabiegów w mig wyszczuplających ciało, opalać się bez użycia słońca czy walczyć z nieestetycznie popękanymi naczynkami na buzi.

Kto powinien rozważyć zabieg zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek na twarzy jest to zabieg przeznaczony dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej. Jeśli ktoś zaobserwuje u siebie tendencję do pojawiania się charakterystycznych zaczerwienień i pajączków, wokół płatków nosa, policzków czy brody, powinien pomyśleć nad prewencją pękania kolejnych naczynek.

Działania prewencyjne obejmują: używanie filtra SPF latem a zimą kremów przeciwko mrozom, korzystanie z kosmetyków z witaminą C oraz spożywanie rutyny. Niestety, popękanych naczynek nie uratuje już nic innego, jak tylko zamykanie naczynek na twarzy w drodze specjalistycznego zabiegu.

Ile kosztuje zabieg zamykania naczynek?

Cena zabiegu likwidującego popękane naczynka zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, najważniejszy z nich to metoda jaką się wybierze (laser czy fototerapia). Istotny jest również obszar, jaki musi zostać objęty leczeniem. Nie bez znaczenia pozostaje stopień zaawansowania problemu. Niektóre zabiegi trzeba powtarzać, w kilku seriach.

Na koszty zabiegu zamykania naczynek na twarzy ma wpływ również to, gdzie taką usługę się wykonuje. Chodzi tu zarówno o miejscowość, jak i o to, na jaki gabinet się zdecyduje. Przyjmuje się, że rząd kosztów należy liczyć w granicach od 500 do tysiąca złotych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu domykania pękniętych naczynek?

Mimo, iż zabieg nie jest mocno inwazyjny i jest zupełnie bezbolesny, nie wszyscy kwalifikują się, by móc go u siebie przeprowadzić. Do najważniejszych przeciwwskazań należą ciąża i karmienie piersią. Laser i fototerapia są tutaj wręcz zabronione.

Z zabiegu zamykania naczynek nie powinny również korzystać osoby chore na nowotwory (zwłaszcza rak skóry), korzystające regularnie z solarium lub osoby będące w trakcie kuracji retinolem. Nie mogą go stosować osoby mające problem z krzepliwością krwi i zażywające leki na jej rozrzedzenie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.